Колектив інституту щиро вітає колег з присудженням Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій

Фото премія

     Згідно з Розпорядженням Уряду України від 18 жовтня 2022р. № 916-р присуджено Премію Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій за роботу “Інноваційна технологія створення препаратів на основі живих бактерій для отримання якісних та безпечних м’ясних продуктів” співробітникам Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України:
    СИЧЕВСЬКОМУ Миколі Петровичу —радникові дирекції, докторові економічних наук, професорові, академікові Національної академії аграрних наук України.
     ДАНИЛЕНКО Світлані Григорівні —завідувачеві відділу біотехнології, докторові технічних наук, старшому науковому співробітникові.
     ПОТЕМСЬКІЙ Оксані Іванівністаршому науковому співробітникові відділу біотехнології, кандидатові технічних наук.
    Робота направлена на створення вітчизняної інноваційної технології виробництва пробіотичних препаратів нового покоління (на основі оригінальних симбіотичних штамів живих бактерій) для отримання якісних та безпечних м’ясних продуктів.
Вперше на основі регіональних біологічно активних штамів молочнокислих та біфідобактерій, виділених із кишково шлункового тракту здорових тварин, розроблено функціональні добавки для відгодівлі великої рогатої худоби, поросят та птиці.
     За результатами досліджень сформовано колекцію промислово-цінних штамів молочнокислих та біфідобактерій для використання у виробництві пробіотиків для с/г тварин та птиці .Отримано нові знання щодо пробіотичного потенціалу, закономірностей їх росту, регуляції метаболізму, що дало можливість обґрунтувати сукупність біотехнологічних рішень з промислової відгодівлі тварин без антибіотиків.
     Встановлено основні критеріїв селекції мікробіоти, яка забезпечує біохімічні та фізико-хімічні перетворення компонентів м’ясної сировини, специфічну смако-ароматичну гаму і високі санітарні показники готових м’ясних продуктів, розроблено біотехнології виробництва бактеріальних препаратів для м’ясної промисловості.
Застосування отриманих інноваційних препаратів має суттєвий соціально-економічний ефект через опосередковане оздоровлення людини за рахунок зменшення використання антибіотичних і хіміотерапевтичних препаратів у тваринництві і як наслідок - зменшення кількості алергічних і хімічних факторів, які потрапляють до людини з їжею, забезпечує отримання екологічно чистої продукції. Крім того, вона сприяє імпортозаміщенню, відповідній групі біотехнологічних препаратів.