VI Міжнародна науково-практична конференція «ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК ХАРЧОВОЇ ІНДУСТРІЇ»

Гладій20 листопада 2017 року в Інституті продовольчих ресурсів НААН  відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційний розвиток харчової індустрії», присвячена актуальним питанням розвитку харчової та переробної промисловості України.
В рамках роботи конференції також пройшло засідання Науково-координаційної ради у сфері харчової промисловості при Національній академії аграрних наук України, створеної  рішенням  Президії  НААН  29  серпня  2018 року.  
Перший віце-президент НААН, голова Науково-координаційної ради, академік НААН Гладій М.В. у своєму вітальному слові наголосив на актуальності комплексного розв’язання завдань, пов’язаних з якістю та безпечністю продуктів харчування, та на необхідності спільних скоординованих зусиль харчовиків і переробників, фахівців галузевої науки та профільних закладів освіти, спрямованих на створення інноваційних ресурсоощадних технологій та новітнього технологічного обладнання.
Заступник директора з наукової роботи Інституту продовольчих ресурсів НААН, к.т.н., Романчук Ірина Олегівна, у своєму виступі презентувала актуальні розробки Інституту продовольчих ресурсів та зосередила увагу слухачів на ролі Інституту у вирішенні актуальних задач харчової галузі.
Академік-секретар Відділення аграрної економіки та продовольства, заступник голови Ради, Герой України,  академік НААН Саблук П.Т. особливу увагу приділив напрямам та можливостям покращення економічної роботи у підприємствах харчової промисловості.
Ректор Харківського державного університету харчування і торгівлі, д.т.н., професор Черевко О.І. наголосив на необхідності більш тісної співпраці науковців та освітян, запросивши учасників до ВИШу, який очолює, для ознайомлення з матеріально-технічною базою університету та науковими напрацюваннями.
Керівники галузевих асоціацій, що взяли участь у заході, зосередили свої виступи на найболючіших проблемах переробників. Голова правління Національної асоціації молочників України Бондаренко В.М. вкотре звернув увагу на загальну стагнацію галузі внаслідок падіння поголів’я великої рогатої худоби. 
Генеральний директор Об’єднання «УКРХЛІБПРОМ» Васильченко О.М. зупинився на доцільності перегляду положень національного стандарту ДСТУ «Пшениця. Технічні умови».
Голова правління – генеральний директор ПАТ «КИЇВХЛІБ» Череда В.В. присвятив виступ загальному стану та проблемам розвитку хлібопекарської галузі.
Представник Міністерства аграрної політики та продовольства України – заступник директора департаменту продовольства Павленко С.А. зосередила свою промову на стимулюванні  інноваційного розвитку харчової індустрії. 
Учасники жваво обговорювали доповіді багатьох спікерів, намагаючись знайти рішення проблемним питанням галузі. 
Підводячи підсумки, директор Інституту продовольчих ресурсів НААН, заступник голови Науково-координаційної ради, академік НААН Сичевський М.П. запропонував зафіксувати напрацьовані учасниками заходу рішення у Резолюції VI Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційний розвиток харчової індустрії».
Учасники взяли до відома оприлюднену доповідачами інформацію щодо практичних аспектів впровадження інноваційних технологій на підприємствах харчової промисловості та механізмів організації ефективних продовольчих ринків в продовольчій системі України; схвалили організаційну та науково-методичну роботу Інституту продовольчих ресурсів НААН, спрямовану на забезпечення координації діяльності з вдосконалення системи науково-інноваційного забезпечення розвитку харчової промисловості; вирішили опублікувати підготовлені до конференції доповіді у Збірнику матеріалів конференції.
 
  Сичевський  Нагорода 2
Бондаренко  Васильченко
Гунько   Жук
Лупенко 2  Павленко
Романчук  Саблук
Череда  Черенвко
Шевченко  Зал