Новини

Удосконалений спосіб виробництва етилового спирту

 


 

 

Удосконалений спосіб виробництва етилового спирту

             Розроблена новітня схема переробки крохмалевмісної сировини в спирт, яка складається з трьох стадій. На першій відбувається подрібнення зерна, змішування його з водою та обробка суміші теплом та ферментними препаратами. На другому етапі отримане сусло піддається ферментації спиртовими дріжджами. На завершальній стадії відбувається виділення спирту з бражки шляхом перегонки та його зневоднення (або концентрування при виробництві технічного чи харчового спирту). Барда, що виходить із бражної колони, нейтралізується та обробляється целюлолітичним ферментним препаратом. Після цих операцій барда розділяється на два потоки – фільтрат барди, який повертається на стадію змішування подрібненого зерна з водою, та твердий залишок, що реалізується.  

В порівнянні з діючими на спиртових заводах технологіями, даний спосіб має ряд переваг, зокрема:

  • Підвищення вмісту спирту в зрілій бражці до 13,0-13,5% об. за рахунок використанні в технологічному процесі осмофільного штаму дріжджів власної селекції.
  •  Зменшення витрат природного газу на перегонку бражки на 92 м3/т спирту.
  • Збільшення виходу спирту на 1,1 дал/т сировини за рахунок оптимізації живильного середовища та гідролізу некрохмальних полісахаридів зерна.
  • Повна заміна технологічної води фільтратом барди.
  • Підвищення екологізації виробництва за рахунок максимальної утилізації органічних відходів виробництва.

Розроблені технологічні рішення придатні для впровадження на підприємствах, які виробляють біоетанол, технічний спирт та спирт харчового призначення, як в рамках реконструкції та переоснащення вже існуючих, так і при створенні нових потужностей виробництва.

Надаються послуги з розробки нормативно-технологічної документації, технологічного супроводження та навчання виробничого персоналу на підприємствах галузі.

Ціна реалізації проектів договірна

Контактна особа

Заступник директора з наукової та інноваційної роботи ІПР НААН
д.т.н., с.н.с. Олійнічук Сергій Тимофійович
Тел. +38(044)517-08-59
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.