1-3 березня 2017 р. відбулася спеціалізована виставка хліба, обладнання, технологій та інгредієнтів «Хлібопекарська і кондитерська індустрія»

Виставка була організована з метою підсумування останніх тенденцій розвитку української хлібопекарської та кондитерської промисловості, а також стану світового ринку хлібопечення і кондитерської справи, для сприяння розвитку вітчизняного хлібопечення, демонстрації досягнень, передових технологій, сприяння в пошуку нових рішень фахівцям хлібопекарської та кондитерської галузі України. Дана подія стала ще однією віхою на шляху підвищення рівня і якості життя української нації шляхом просування інноваційних, екологічних технологій і продуктів хлібопекарської та кондитерської індустрії.

Учасниками виставки були  виробники і постачальники обладнання та інгредієнтів для хлібопекарської та кондитерської промисловості, а основною аудиторією - фахівці хлібопекарської та кондитерської промисловості, керівники, інженери, технологи хлібзаводів, пекарень, міні-пекарень; пекарі, кондитери, ресторатори та інші фахівці.

Представники Інституту продовольчих ресурсів (Семенова Анастасія, Бєла Наталія, Писарець Ольга, Бокій Олена, Олійніченко Оксана та Коротинський Олександр) відвідали Круглий стіл «Вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», організований Всеукраїнською асоціацією пекарів (ВАП). Під час круглого столу також відбулося нагородження переможців Всеукраїнського  Конкурсу  хлібобулочних та борошняних кондитерських виробів «Безпечно, смачно та корисно». В конкурсі прийняли участь як підприємства-члени ВАП, так і окремі науковці.

Круглий стіл відкривали Володимир Миколайович Пугачов, заступник директора Департаменту продовольства Мінагрополітики виступив, та Володимир Вікторович Череда, Президент Всеукраїнської асоціації пекарів, які виступили з  привітальними словами. В рамках Круглого столу щодо Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» відбулися виступи беззаперечних фахівців як хлібопекарської галузі, так і сфери законотворення та метрології. Зокрема з актуальними та змістовними доповідями виступили:

Тетяна Василівна Бесараб, Начальних науково-технічного відділу споживчих експертиз Укрметртестстандарту, доклад на тему «Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»»;

Ципоренко Сергій Валентинович, начальник науково-виробничого відділу вимірювання маси Укрметртестстандарту, доповідь на тему «Технічний регламент щодо деяких товарів, які фасують за масою або об’ємом у готову упаковку»;

Світлана Василівна Кохан, Національний орган стандартизації, доповідь на тему «Основні законодавчі вимоги щодо маркування»;

Ліна Іванівна, Ленинградское отделение НИИ Хлебопекарной промышленности, доповідь на тему «Особливості вуглеводно-амілазного та білково-протеїназного складу, мікробіологія та технологія хліба з використанням житнього борошна».

До виставки було видано перший випуск «Вісника харчової промисловості «Хлібопекарська галузь», галузевого видання від Інституту продовольчих ресурсів НААН України, генеральним партнером видання виступає Всеукраїнська асоціація пекарів. Основною ідеєю даного друкованого видання є створення платформи для плідної співпраці науки та бізнесу.

Також в рамках виставки були проведені відкриті лекції, присвячені проблемі целіакії та безглютенових хлібобулочних виробів:

  • лекція Наумової Ольги, к.м.н., президента Українського товариства целіакії, на тему "Непереносимість глютену - міф чи реальність";
  • лекція Донцової Ольги, СЕО компанії РедЛінкс Продакшн на тему "Безглютенова безпечність продуктів харчування - знати та діяти".
    IFFIP