Продовольчі ресурси 2018 рік Випуск №10 стаття 15

15. Попит на м'ясо і його споживання в регіонах України та у світі: актуальні тенденції
 
О.В. Коваленко, Г.П. Лисенко
Сторінки: 131-141
 
Короткий огляд
Мета статті – оцінити стан забезпечення населення м'ясною продукцією в регіонах України та у світі, виявити тенденції виробництва та чинники, що формують попит та споживання; визначити ступінь забезпечення м’ясом та м’ясною продукцією регіонів України. Застосовано методи: системного узагальнення, аналізу та синтезу, розрахунково-аналітичний, порівняння, графічний. Результати дослідження. Виявлено основні тенденції виробництва та споживання м'яса та м'ясних продуктів в регіонах України та у світі. Розроблено баланси та зроблено порівняння попиту та пропозиції м'яса в регіонах України. Обґрунтовано наслідки впливу чинників глобалізації, зокрема, взаємопроникнення традицій харчування різних країн та географічних територій на тенденції споживання м'яса в Україні та світі. Елементи наукової новизни. Досліджено фактичний стан виробництва та розподіл продукції м’ясопереробної галузі за регіонами України. Проаналізовано м’ясопереробну галузь за показниками виробництва, споживання, експорту та імпорту, наявності запасів (залишків) продукції з минулих періодів. Виявлено області України, що мають пропозицію м’ясних продуктів більшу, ніж попит, та області, де пропозиція продукції менша за попит на неї, а також відображено повну картину того, як відбувається перерозподіл м’ясної продукції між регіонами України. Практична значущість. Здійснені дослідження сприятимуть гарантуванню продовольчої безпеки держави, вони дають можливість передбачення майбутнього розвитку ринку м'яса в Україні та світі.
 
Ключові слова: м’ясо, м’ясопродукти, м’ясопереробна галузь, виробництво м’яса, споживання м’яса, баланс ринку м’яса, регіональна оцінка.
 
Бібліографія
1. Среднесрочный сельскохозяйственный прогноз: тенденции и новые проблемы. Семидесятая сессия. Рим, 7-9 октября 2014 года / Комитет по проблемам сырьевых товаров // [Електронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.fao.org/3/a-mk896r.pdf.
2. Практичний довідник експортера м'ясної продукції / Авт. кол.: А. Бурка, В. Гончар та ін. // Матеріал підготовлено у рамках проекту Ради з питань експорту продовольства (UFEB) та ФАО/ЄБРР «Україна: розвиток потенціалу асоціацій агробізнесу в розширенні експортних ринків». - 2017. 104 с
3. Державна служба статистики України. Доступ до публічної інформації. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua/
4. Israeli dairy industry hit another low in November of 2013. Retrievedfrom: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000901336.
5. Премьер Госсовета КНР Вэнь Цзябао: Низкоуглеродная жизнь, еженедельно // [Електронный ресурс]. – Режим доступа : http://www.xuefo.net/nr/article3/29344.html.
6. In India, The World’s First Vegetarian City (2014), available at: https://www.worldcrunch.com/culture-society#.VDV3R_ldWSq.
7. Исследование показало, сколько в Украине вегетарианцев (2017) // [Електронный ресурс]. – Режим доступа: https://glavnoe.ua/news/n322956-issledovanie-vyjasnilo-skolko-v-ukraine-vegetariancev24.
8. Куриное королевство // Топ-100. Рейтинги крупнейших. – 2017. – №3-4. – С. 100-101