ПОВІДОМЛЕННЯ

Повідомлення про розроблення першої редакції проекту Зміни № 1 ДСТУ 4274:2019
 
Позначення та назва проекту Зміни № 1 національного стандарту, тема завдання відповідно до програми робіт з національної стандартизації
Зміна № 1 ДСТУ 4274:2019 «Консерви молочні. Молоко незбиране згущене з цукром. Технічні умови» (тема завдання – 0186-2021).
2 Усі відхилення проекту національного стандарту від відповідного міжнародного/регіонального стандарту
Відповідного міжнародного чи регіонального стандарту немає.
Адреса та строк подання коментарів усіма заінтересованими сторонами
Адреса подання коментарів:
Національна асоціація «Укрконсервмолоко»;
вул. Мала Житомирська, 3, м. Київ, 01001, Україна;
тел. +38 (044) 279-63-33;
Строк подання коментарів — 60 календарних днів з дня оприлюднення повідомлення.
4 Інформація про спосіб отримання проекту національного стандарту
Проект Зміни № 1 ДСТУ 4274:2019 в електронному вигляді можна отримати за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

Роз’яснення ТК 140 “Молоко, м’ясо та продукти їх переробки” 

з питання розроблення технічних умов на продукцію в зв’язку зі скасуванням міждержавних стандартів ГОСТ, розроблених до 1992 року 

Згідно з Законом України «Про стандартизацію» (стаття 16, пункт 1) підприємства, установи та організації мають право у відповідних сферах діяльності та з урахуванням своїх господарських і професійних потреб організовувати та виконувати роботи із стандартизації, зокрема: розробляти, приймати, перевіряти, переглядати та скасовувати стандарти, кодекси усталеної практики, технічні умови і зміни до них, установлювати процедури їх розроблення, прийняття, перевірки, перегляду, скасування та застосування. 

Тому, у разі скасування міждержавних стандартів ГОСТ на харчову продукцію, яку виготовляло підприємство, воно має право розробити та застосовувати у роботі свій власний документ, наприклад, технічні умови на ту харчову продукцію, випуск якої раніше було нормовано стандартами ГОСТ – за умови, що показники якості продукції будуть не гіршими, ніж у відповідному ГОСТ, який скасовано.