Інститут продовольчих ресурсів НААН зустрів своє 65-річчя

        Нещодавно, 10 листопада 2024 р. виповнилося 65 років із дня утворення нашої наукової установи. Саме 10 листопада 1959 р. постановою державного керівництва України № 1731 було прийнято рішення організувати з 1 січня 1960 року на базі Української науково-дослідної лабораторії молочної та маслосироробної промисловості Київського раднаргоспу в м. Києві Український науково-дослідний інститут м’ясо-молочної промисловості «УкрНДІм’ясомолпром» з госпрозрахунковою лабораторією по виготовленню заквасок і підпорядкувати його Держплану УРСР. Прийняте чинними на той час органами державного управління рішення було своєчасно виконано. Останнім місцем розташування лабораторії УМІЛ були приміщення за адресою м. Київ, вул. Старокиївська, 14. За цією ж адресою у 1960 р. розпочав свою роботу інститут УкрНДІм’ясомолпром, правонаступником якого нині є Інститут продовольчих ресурсів НААН. У 1964 інститут отримав у своє розпорядження майданчик за адресою м. Київ, вул. М. Раскової (нині Є. Сверстюка), 4а з п’ятиповерховим лабораторно-адміністративним корпусом, який до сьогодні є основною науковою та виробничою базою.

1

Лабораторно-адміністративний корпус Українського науково-дослідного інституту м’ясної та молочної промисловості у кінці 1960-х років

2

Головний корпус Інституту продовольчих ресурсів НААН – сучасне фото

         З 1965 р. УкрНДІм’ясомолпром знаходиться у віданні та безпосередньому підпорядкуванні Міністерства м’ясної та молочної промисловості СРСР, а з 1989 р. – Всесоюзної академії сільськогосподарських наук. Зі здобуттям Україною незалежності та створенням Української академії аграрних наук (нині Національна академія аграрних наук України) інститут увійшов до числа підпорядкованих їй наукових установ, отримавши у 1992 р. назву Технологічний інститут молока та м’яса УААН. У 2012 р. інститут було перейменовано на Інститут продовольчих ресурсів НААН. Для вирішення питань наукового забезпечення переробної галузі промисловості було розширено сферу діяльності інституту– до наукових підрозділів, які займалися дослідженнями і розробками щодо переробки м’ясної та молочної сировини було долучено відділи, які здійснювали науковий супровід цукрової та спиртової промисловості, крахмале-патокової та харчосмакової промисловості, хлібопекарського виробництва. Також було утворено підрозділ економічних досліджень, сфера діяльності якого охоплює переробні сектори АПК.

         Сьогодні колектив науковців і фахівців Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України успішно розв’язує поставлені перед ними завдання наукового забезпечення розвитку харчової та переробної промисловості – виконуються численні дослідження у рамках державного замовлення, розробки інституту успішно впроваджуються на підприємствах АПК, співробітники інституту є авторами низки наукових монографій, статей у наукових журналах в Україні та за кордоном.

         В умовах війни з російськими агресорами, яка призвела до численних втрат серед захисників України та невинних цивільних громадян, гучні святкування аж ніяк не є доречними, тому колектив Інституту продовольчих ресурсів зустрів 65-річчя наукової установи у звичайному робочому режимі, роблячи свій посильний трудовий внесок у спільну перемогу над ворогом, а саме розв’язуючи як ніколи актуальні питання продовольчої безпеки держави, забезпечення військових і цивільних громадян України якісним і безпечним продовольством. Сподіваємося, що після нашої Перемоги, у майбутній мирній і квітучій України здорові харчові продукти стануть доступними всім мешканцям і стануть важливим експортним ресурсом. Слава Україні!

               

naas logo mes logo